تحقیق طراحی و استقرار سیستم مدیریت کیفیت، اولین گام برای رسیدن به کلاس جهانی تولید

دانلود تحقیق با موضوع طراحی و استقرار سیستم مدیریت کیفیت، اولین گام برای رسیدن به کلاس جهانی تولید، در قالب wordو در 16 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه دستیابی به کلاس جهانی تولید(WCM) و ارتباط آن با سیستم...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود تحقیق با موضوع طراحی و استقرار سیستم مدیریت کیفیت، اولین گام برای رسیدن به کلاس جهانی تولید،

در قالب wordو در 16 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

دستیابی به کلاس جهانی تولید(WCM) و ارتباط آن با سیستم مدیریت کیفیت

تعریف استاندارد سیستم مدیریت کیفیت

اهمیت استانداردهای مدیریت کیفیت

برخی از مزایای استقرار سیستم مدیریت کیفیت

مراحل 19 گانه استقرار سیستم مدیریت کیفیت در سازمان ها

نتیجه گیری

منابع

پی نوشت ها

بخشی از ابتدای مقاله:

امروزه دغدغه مشترک بسیاری از سازمان های تولیدی و خدماتی، رسیدن به کلاس جهانی و برخورداری از مزایای رقابتی آن است. صاحب نظران علم مدیریت با درک زیرکانه این نیاز، به طرح دیدگاه ها و تکنیک های نوین مدیریتی پرداخته اند تا بدین وسیله، به ارتقا و بعضاً نجات سازمان ها اهتمام ورزند. اما برای استفاده از این روش ها باید مراحل صحیح و منطقی اجرای آن ها را شناخت و بسترهای مناسب را برای ایجاد آن ها فراهم کرد و به اصطلاح، بی گدار به آب نزد. در غیر این صورت، سازمان به نوعی خستگی و بی اعتقادی نسبت به این دیدگاه ها و تکنیک ها دچار خواهد شد.

تجربه نگارنده در ارایه خدمات مشاوره استقرار سیستم های مدیریت کیفیت در سازمان های تولیدی و خدماتی کشورمان، بیانگر این موضوع است که سازمان های پیشرو، سازمان هایی هستند که قبل از هرگونه حرکتی برای کاربرد تکنیک ها و دیدگاه های نوین مدیریتی، به ضرورت وجود سیستم هایی به منظور ایجاد داده های عملکرد و به تصویر کشیدن وضعیت فعلی سازمان پی برده اند و آن را ایجاد کرده اند.

در این مقاله، با بهره گیری از تجربیات اجرایی نگارنده، به تعریف و تبیین بسترها و پیش نیازهای مورد نیاز برای رسیدن به سطح کلاس جهانی و همچنین تبیین مراحل اجرایی چنین سیستم هایی در قالب استانداردهای بین المللی مدیریت پرداخته می شود.

لینک کمکی