تحقیق فیبر نوری

دانلود تحقیق با موضوع فیبر نوری، در قالب word و در 78 صفحه، قابل ویرایش، شامل: فصل اول: فیبر نوری فصل دوم: سیستم های مخابراتی مدولاتور تزویج کننده مدولاتور کانال اطلاعات پردازشگر سیگنال محاسبه سطوح توان بر حسب دسیبل فصل سوم: طبیعت نور طبیعت ذره نور مزایای تارها کاربردهای مخابرات تار نوری فصل چهارم: ساختارهای مخابرات برج های خودپشتیبان سازمان ماهواره ای ارتباطات اتحادیه ارتباطات تلفنی بین الملل بخش ارتباطات رادیویی مقدمه...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود تحقیق با موضوع فیبر نوری،

در قالب word و در 78 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

فصل اول:

فیبر نوری

فصل دوم:

سیستم های مخابراتی

مدولاتور

تزویج کننده مدولاتور

کانال اطلاعات

پردازشگر سیگنال

محاسبه سطوح توان بر حسب دسیبل

فصل سوم:

طبیعت نور

طبیعت ذره نور

مزایای تارها

کاربردهای مخابرات تار نوری

فصل چهارم:

ساختارهای مخابرات

برج های خودپشتیبان

سازمان ماهواره ای ارتباطات

اتحادیه ارتباطات تلفنی بین الملل

بخش ارتباطات رادیویی

مقدمه پایان نامه:

یک گرایش از مهندسی برق است که خود به دو زیر مجموعه میدان و امواج و سیستم تقسیم می شود. در گرایش سیستم، هدف فرستادن اطلاعات از یک نقطه به نقطه ای دیگر است. اطلاعات معمولاً به صورت سیگنال های الکترونیکی وارد فرستنده می شوند، با روش های مختلف به گیرنده انتقال پیدا می کنند و سپس دوباره به سیگنال های الکترونیکی حامل اطلاعات فرستاده شده تبدیل می گردند. مدیوم های (محیط های، کانال های، رسانه های) انتقال سیگنال ها از فرستنده به گیرنده، شامل سیم مسی (زوج سیم، کابل هم محور، امواج رادیویی بی سیم)، موجبرها و فیبر نوری می شوند.

سیگنال ها و سیستم های مخابراتی به دو نوع تقسیم می شوند: آنالوگ و دیجیتال. سیگنال های آنالوگ، دارای مقادیر پیوسته در زمان های پیوسته هستند، در حالی که سیگنال های دیجیتال فقط در زمان های معینی (samples) دارای مقادیر گسسته (مثلاً 0 یا 1) هستند.

رادیوهای AM و FM و تلفن های شهری، نمونه هایی از سیستم های مخابراتی آنالوگ هستند. مودم های کامپیوتر، تلفن های همراه جدید و بسیاری از دستگاه های جدید دیگر مخابراتی، با سیگنال های دیجیتال کار می کنند.

اهداف اصلی مهندسی مخابرات عبارت اند از فرستادن اطلاعات با بالاترین سرعت ممکن (برای سیستم های دیجیتال)، پایین ترین آمار خطا و کمترین میزان مصرف از منابع (انرژی و پهنای باند). برای دست یابی به این اهداف و تجزیه و تحلیل عملکرد سیستم های مخابراتی، این رشته مهندسی، از آمار و احتمالات بهره فراوانی می گیرد.

لینک کمکی