تحقیق مشکلات جوانان

دنیا واقعا عوض شده... این روزها حتی اغلب بچه های هفت، هشت ساله هم با واژه های قلنبه وسلنبه ای مثل توسعه، پولشویی، مشارکت، انتخاب برتر، اصلح ترین، عقب ماندگی سیستماتیک، گردش قدرت و اصلاح طلبی وبسیاری اصطلاحات از این قبیل، آشنا شده اند. تفکر جمعی و شعور سیاسی مردم تحت...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دنیا واقعا عوض شده... این روزها حتی اغلب بچه های هفت، هشت ساله هم با واژه های قلنبه وسلنبه ای مثل توسعه، پولشویی، مشارکت، انتخاب برتر، اصلح ترین، عقب ماندگی سیستماتیک، گردش قدرت و اصلاح طلبی وبسیاری اصطلاحات از این قبیل، آشنا شده اند. تفکر جمعی و شعور سیاسی مردم تحت تاثیرموجی از اطلاعات گوناگون روز به روز متحول شده، چیزی که در کمتر جای دنیا اتفاق می افتد. بهتر است بگوییم مردم هیچ کجای دنیا تا این اندازه سیاسی نیستند... سیاست و دانش تجزیه وتحلیل آن خاص، «انتواگتوئل ها» یا به قول خودمانی تر، روشنفکران و خواص است... امامردم خوب می دانند که چه طور باید خوب زندگی کرد و... دولت و نهادهای مدنی برای این مهم ارزش فوق العاده ای قائلند وسرمایه گذاری های هنگفتی می کنند.

نگاهی به کمپ های کار و مناطق مختلف سکونت مهاجران ایرانی در برخی کشورهای اروپایی گاه آن قدر تامل برانگیز و اثرگذار است که جوانان و گاه نوجوانانی با آرزوی دستیابی به «مدینه فاضله» بار سفر می بندند و با سختی وتحمل مصائب مختلف راهی سرزمین های موعودمی شوند... طی مسیر اغلب با عبور از مرزهای خاکی با پای پیاده و یا سواره و در شرایط قاچاق وپنهانی صورت می گیرد... آنها با دلی پر از امیدمی روند تا آنچه را که می خواهند و نمی توانند درخانه پدری و سرزمین مادری بیابند، در سرزمین اجنبی جستجو کنند.

بسیاری شان از این که بعد از گرفتن مدرک دانشگاهی مجبور باشند کارآموزی کرده و یا ازصفر شروع کنند خوششان نمی آید... خیلی ها که خوش باورترند، خیال می کنند از گرد راه دانشگاه که فارغ آیند حتما با مدرک لیسانس وفوق لیسانس هر جا بروند رییس شان می کنند وبرج، به برج هم پاداش و حقوق نیم میلیونی بایدبگیرند... اما این روزها خیلی ها به این حقیقت غیرقابل انکار پی برده اند، در شرایطی که دریافت مدرک فوق لیسانس ظرف سال های اخیر بسیارآسان شده است... آن کس که پول دارد و کمی هم تلاش کند، راحت می تواند خود را بالاتربکشد و پست بهتری برای آینده خود در خیالاتش تصور کند.

با این همه چند صباحی که از فارغ التحصیلی می گذرد... این باور که دستیابی به عرصه ای مناسب برای فعالیت و ورود به بازار کار، متعلق به از ما بهتران است.

چه کسی باور می کند در سرزمینی که نفت وزمین بسیار و معادن کشف نشده و امکانات وسیعی هست تا همه جوانانش فرصت و شانس یک زندگی خوب را به محک تجربه گذارند، آب ازآب تکان نمی خورد وقتی از نخبگان والمپیادی ها گرفته تا بچه هایی با استعدادها وتوانایی های مختلف می روند، تا آنچه در چنته دارند در دیاری دیگر به منصه ظهور درآورند.

لینک کمکی