پاورپوینت معرفی و تحلیل انواع سازمان های فضایی در مجموعه های معماری

دانلود پاورپوینت با موضوع معرفی و تحلیل انواع سازمان های فضایی در مجموعه های معماری، در قالب ppt و در 71 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: مقدمه تعریف فرم فرم عناصر معماری فرم مرکزی فرم خطی فرم شعاعی فرم مجموعه ای فرم شبکه ای شبکه ارتباطی در طراحی شهری شهر خطی شعاعی ستاره ای شبکه ارتباطی شهر مشهد (سیستم شعاعی) سیستم حلقوی (رینگ سیستم) شبکه ارتباطی...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت با موضوع معرفی و تحلیل انواع سازمان های فضایی در مجموعه های معماری،

در قالب ppt و در 71 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

تعریف فرم

فرم عناصر معماری

فرم مرکزی

فرم خطی

فرم شعاعی

فرم مجموعه ای

فرم شبکه ای

شبکه ارتباطی در طراحی شهری

شهر خطی

شعاعی ستاره ای

شبکه ارتباطی شهر مشهد (سیستم شعاعی)

سیستم حلقوی (رینگ سیستم)

شبکه ارتباطی شهر همدان (حلقوی)

تار عنکبوتی

شهرهای اقماری و موازی

فرم محوری

شهر شطرنجی

شبکه ارتباطی شهر تهران (شطرنجی)

شبکه ارتباطی شهر ایلام (شطرنجی)

شبکه ارتباطی شهرکرد (شطرنجی)

نمونه هایی از شبکه شطرنجی

شبکه حلقوی

سیستم حلقه خارجی

نمونه هایی از شبکه حلقوی

منابع

و...

بخشی از متن پاورپوینت:

طراحی شهری و شهرسازی، به منظور ایجاد محیط مناسب جهت زندگی انسان و نظام دادن (واقعی-عملکردی) به فضای زیست او، انجام می گیرد. همچنین جهت دستیابی به استفاده بهتر از فضای زیستی به عملیاتی به منظور ایجاد فرمی مناسب با عملکرد مناسب نیاز داریم و به مناسبت همین مباحث به دو عامل ظاهری و عملکردی بر می خوریم.

رابطۀ انسان با محیط زیست او که فرم شهر (فضایی که فعالیتهای گوناگون شهری اعم از اقتصادی و اجتماعی و استخوان بندی شهر در آن شکل می گیرد و نمایانگر زندگی تمام شهر است) را در بر دارد. عامل ظاهری است و معیاری که متناسب با آن مطرح می گردد هنری و ذهنی است. (شهرسازی هنر است و علم است و تکنیک)

عامل شکل دهندۀ محیط زیست دربردارندۀ فعالیتهای شهری است که عامل عملکردی گفته می شود و روشی که متناسب با آن اعمال می گردد علمی و گاه هنری و ذهنی است.

فرم شهر می تواند در حس جهت یابی، راحتی، امنیت، راندمان و شکل دادن به سیمای شهر مؤثر واقع می گردد.

معمولاً فرم شهر را بر اساس شبکه ها و شریان های ارتباطی تعریف می کنند، شهر می تواند دارای فرمی، شطرنجی، خطی و... باشد. البته فرم شهر از نظر معیارهای دیگر از قبیل جغرافیایی، اقلیمی، اقتصادی و... نیز ممکن است مطرح شود مثلاً مجتمع زیستی واقع در اقلیم گرم و خشک با توجه به معیارهای خاص خود ممکن است دارای فرم و بافتی متراکم باشد و یا شهری از نظر جغرافیایی فرم و یا بافت پلکانی داشته باشد، یا...

لینک کمکی