بررسی انواع عیوب ریخته گری در قطعات آلومینیومی ریختگی تحت فشار (HPDC)

دانلود پاورپوینت با موضوع بررسی انواع عیوب ریخته گری در قطعات آلومینیومی ریختگی تحت فشار (HPDC)، در قالب ppt و در 53 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: تحقیق به عمل آمده، شامل تعدادی از عیوب قطعات آلومینیومی تحت فشار می باشد و سعی بر آن شده که عیب های مهم آن...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت با موضوع بررسی انواع عیوب ریخته گری در قطعات آلومینیومی ریختگی تحت فشار (HPDC)،

در قالب ppt و در 53 اسلاید، قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:

تحقیق به عمل آمده، شامل تعدادی از عیوب قطعات آلومینیومی تحت فشار می باشد و سعی بر آن شده که عیب های مهم آن از جمله عیب سرد جوشی-عیب نیامد-عیب مک های گازی-عیب مک های انقباضی-عیب آبلگی-عیب مک های سوزنی (ریزمک)-عیب ترک خوردگی-عیب سخت ریزه و عیب قطره های سرد، مورد بررسی و چاره جوئی قرار گیرد.

یک عیب در دایگست همیشه قراردادی است. زیرا به نوع استفاده و نحوه برداشت هر مشتری از عملکرد و کارآیی قطعه بستگی دارد. بنابراین آن چه برای یک مشتری عیب محسوب می شود، ممکن است برای مشتری دیگر نقطه ضعف به حساب نیاید. تعریف این که چه چیز عیب محسوب می شود به عهده مشتری است و مسأله اصلی نیازهای خاص هر قطعه می باشد.

دایکاست یا ریخته گری تحت فشار، عبارت است از روش تولید قطعه از طریق فلز مذاب و تحت فشار به درون قالب که پس از بسته شدن قالب، مواد مذاب به داخل یک نوع پمپ یا سیستم تزریق هدایت شود. سپس در حالی که پیستون پمپ مواد مذاب را با سرعت از طریق سیستم تغذیه قالب به داخل حفره می فرستد، هوای داخل حفره از طریق سوراخ های هواکش خارج می شود. این پمپ در بعضی از دستگاه ها دارای درجه حرارت محیط و در برخی دیگر دارای درجه حرارت مذاب می باشد.

از ابتدای قرن 20 کاربرد قطعات ریخته گری آلومینیوم رشد خود را آغاز نمود. اولین محصولات آلومینیوم مختص به وسایل آشپزخانه و قطعات تزئینی بود. بعد از جنگ جهانی دوم رشد سریعی در صنعت ریخته گری آلومینیوم به وقوع پیوست و علت اصلی آن نسبت وزن/استحکام عالی آلیاژهای AL بود.

از سال 1945 به دلیل توسعه صنایع ریخته گری تزریقی، میزان مصرف و کاربرد آلومینیوم ریختگی شدیداً افزایش پیدا نمود و بیشترین آن در صنایع اتومبیل سازی بود. به خصوص در کشورهایی مثل ژاپن سرعت رشد مصرف آلیاژهای AL به صورت صعودی رو به افزایش بوده است که از طریق مواد آلومینیوم می تواند وزن اتومبیل را کاهش دهند.

لینک کمکی