تحقیق اهداف اجتماعی تربیت در نهج البلاغه

دانلود تحقیق با موضوع اهداف اجتماعی تربیت در نهج البلاغه، در قالب word و در 410 صفحه، قابل ویرایش. چکیده تحقیق: در این تحقیق، به بررسی دیدگاه های امام علی (ع) در مورد تربیت اجتماعی پرداخته ایم و اهداف این تحقیق شناخت و معرفی دیدگاه های امام علی (ع) در مورد تربیت اجتماعی...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود تحقیق با موضوع اهداف اجتماعی تربیت در نهج البلاغه،

در قالب word و در 410 صفحه، قابل ویرایش.

چکیده تحقیق:

در این تحقیق، به بررسی دیدگاه های امام علی (ع) در مورد تربیت اجتماعی پرداخته ایم و اهداف این تحقیق شناخت و معرفی دیدگاه های امام علی (ع) در مورد تربیت اجتماعی و جمع آوری نظرات، توصیه ها و سیره عمل آن حضرت درباره تربیت اجتماعی می باشد. تحقیق بر این نظر بود که به این سوال کلی پاسخ دهد که:

1) جامعه تا چه اندازه نسبت به مسائل تربیتی نهج البلاغه به طور اعم وتا چه اندازه نسبت به اهداف اجتماعی تربیت در نهج البلاغه به طور اخص آشنایی دارد؟

2) با توجه به دیدگاه امام علی (ع) اصول و روش های تربیت اجتماعی کدام است؟

در این تحقیق از روش توصیفی-تحلیلی استفاده شده و با استفاده از فیش برداری از اسناد و مدارک و گردآوری اطلاعات موردنیاز، به این امر اقدام کرده ایم. در رابطه با تربیت اجتماعی اصول و روش هایی را با توجه به دیدگاه امام علی (ع) استخراج نموده ایم که از این قرار است: ارزش اخلاقی اجتماعی زیستن، اصل عدالت اجتماعی، اصل عدم استرحام و ذلت ناپذیری، اصل عدم انظلام و ستم ناپذیری، اصل کرامت و تکریم در روابط اجتماعی، اصل شورا، اصل امربه معروف و نهی از منکر، اصل زهد، اصل قناعت، اصل کفاف.

در ادامه با عنایت به توصیه ها و احادیث از امام علی (ع) فرضیه های تحقیق که در قالب اصول و روش های تربیت اجتماعی بیان شده بودند را اثبات نموده و در پایان به بیان پیشنهادات پرداخته ایم.

لینک کمکی