تحقیق سه دهه بحران افغانستان، عدم استقلال دولت های حاکم

دانلود تحقیق با موضوع سه دهه بحران افغانستان، عدم استقلال دولت های حاکم، در قالب word و در 17 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: مقدمه: این نوشتار درصدد آن است که با تحلیل گذرای اوضاع سیاسی، اجتماعی و نظامی سه دهه ی بحران و تحولات اخیر افغانستان، بگونه آثار و پی آمدهای...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود تحقیق با موضوع سه دهه بحران افغانستان، عدم استقلال دولت های حاکم،

در قالب word و در 17 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

مقدمه:

این نوشتار درصدد آن است که با تحلیل گذرای اوضاع سیاسی، اجتماعی و نظامی سه دهه ی بحران و تحولات اخیر افغانستان، بگونه آثار و پی آمدهای آن ها را در قالب ناامنی ها، عقب ماندگی کشور، عدم استقلال و ناکارآمدی دولت های حاکم و...، در شش مرحله به تصویر بکشد، تا به صورت غیر مستقیم این پیشنهاد را مطرح کند که در راستای استقلال همه جانبه کشور و احترام به حقوق، از جمله حق انتخاب سیاسی آحاد ملت، از هر تلاشی نباید دریغ کرد. تبیین این موضوع را با طرح سؤالات ذیل پی می گیریم.:

1 از به راه انداختن کودتا و اشغال افغانستان چه دست آوردی نصیب دولت شوروی شد؟

2 آیا رهبران جهادی بعد از بیرون راندن قوای شوروی و اضمحلال دولت دست نشانده ی آن، به اهداف نهایی یعنی تشکیل دولت و یا شورای انقلاب، نهایتاً استقلال و حکومت جمهوری اسلامی رسیدند؟ اگر به آن اهداف نرسیده اند علت آن چه بوده است؟

3 وقتی گروه طالبان % 80 درصد افغانستان را به تصرف خود درآوردند و چند صباحی هم به حکومت رسیدند این تصرف و حکومت چه تبعات و پیامدهای را برای ملت شریف و نجیب افغانستان در پی داشت، یا بگوییم برای ملت چه ارمغانی داشت؟

و...

لینک کمکی