جزوه آموزشی نرم افزار مپ سورس (Map Source)

دانلود جزوه آموزشی نرم افزار مپ سورس (Map Source)، در قالب pdf و در 23 صفحه. آشنایی با نرم افزار Map Source و نسخه ارائه شده آن: زمانی که شما یک دستگاه گیرنده گارمین می خرید، مانند همه دستگاه های الکترونیکی به همراه دستگاه، یک نرم افزار ارتباط دهنده بین دستگاه و کامپیوتر...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود جزوه آموزشی نرم افزار مپ سورس (Map Source)،

در قالب pdf و در 23 صفحه.

آشنایی با نرم افزار Map Source و نسخه ارائه شده آن:

زمانی که شما یک دستگاه گیرنده گارمین می خرید، مانند همه دستگاه های الکترونیکی به همراه دستگاه، یک نرم افزار ارتباط دهنده بین دستگاه و کامپیوتر نیز به شما داده می شود. این نرم افزار با نام مپ سورس معروف است و زبان مشترک شما و گیرنده است.

نرم افزار مپ سورس نرم افزار پیچیده و با قابلیت های فراوانی نیست. تنها وظیفه نقل و انتقال دیتا، مشاهده دقیق تر داده های ذخیره شده در گیرنده، تولید برخی مسیرها و موارد مشابه به این را انجام میدهد. شرکت گارمین به صورت پیش فرض نقشه های از کل دنیا را بر روی نرم افزار خود قرار داده که قابلیت انتقال به گیرنده را نیز دارد. البته این نقشه ها به جزئیات فراوان نیست و تنها راه های اصلی و مرزهای کشورها در آن مشخص شده است. در صورت نیاز به نقشه های دقیق تر باید به شرکت های تولید کننده این نقشه ها مراجعه و نقشه های دقیق تر را خریداری کرد.

با این حال نرم افزار مپ سورس که یک نرم نرم افزار تخلیه جی پی اس است نقش مهمی در ارائه کروکی های صحرایی و زراعی ایفا می کند. برداشت های صحرایی پروژه های انجام شده در محل که بصورت دستی و یا با دستگاه جی پی اس (GPS) انجام شده است، برای ثبت آن ها و برداشت کروکی های دقیق احتمالی از نرم افزار مپ سورس (Mapsource) استفاده می شود. هر چند قسمت Help هر نرم افزاری بهترین آموزش را داراست، ولی گاهی بعضی از منوها و یا جملات نیاز به تفسیر دارند که با آماده نمودن این پاور پوینت آموزشی سعی در رفع ابهام استفاده از نرم افزار شده است. آن چه که در یک طرح تحقیقاتی اهمیت دارد اطلاعات آن پروژه هست و نگهداری آن از اهمیت به سزایی برخوردار است. مسیر، طول، مساحت، کروکی و مختصات جغرافیایی اطلاعاتی است که با دوربین، جی پی اس و... برداشت می شود و این اطلاعات برای بررسی و تحلیل وارد نرم افزار Mapsource می شود و می توان از آن نقشه های مورد نظر را کپی برداری و یا خروجی گرفت.

قبل از آن که به توضیحات و بررسی نرم افزار Mapsource بپردازیم، لازم است در مورد سامانه موقعیت یاب جهانی GPS مطالبی را به صورت خلاصه ارائه نماییم تا درک مطلوبی از کارکرد نرم افزار Mapsource داشته باشیم.

لینک کمکی