تحقیق علل فرار دختران از خانه

دانلود تحقیق با موضوع علل فرار دختران از خانه، در قالب word و در 24 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: رسول اکرم (ص) می فرماید: «مَن ْ عَرَفَ نَفْسَه‘ فَقَدْ عَرَفَ رَبّهِ» ما یک علم داریم و یک شناخت و در اینجا حضرت نفرمودند «من علم نفسه» بلکه فرمودند «من عرف...» در...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود تحقیق با موضوع علل فرار دختران از خانه،

در قالب word و در 24 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

رسول اکرم (ص) می فرماید: «مَن ْ عَرَفَ نَفْسَه‘ فَقَدْ عَرَفَ رَبّهِ»

ما یک علم داریم و یک شناخت و در اینجا حضرت نفرمودند «من علم نفسه» بلکه فرمودند «من عرف...» در عرفان انسان را به حقیقت عالم «ملکوت عالم» سوق می دهند. البته در همین عالم، نگاه ظاهری به خلقت انسان و شناخت دستگاه های بدنی و قدرت های روحی برای هر صاحب انصافی کافی است تابه وجود خالق متعال پی برد و او را بشناسد، لکن شناخت عرفانی از انسان و درواقع پی بردن به بعد ملکوتی و حقیقت آدمیت. آنجا که در قران کریم می فرماید: «اِنّی جاعل‘ فی الارِض خلفیه» (یعنی قدرت و توانانی انسان جایی است که می توانند به عنوان خلیفه پرودگار روی زمین باشد) اما همین انسان به دلیل داشتن اختیار در انتخاب سرنوشت می تواند همچو حیوانات بلکه پست تر از ایشان باشد.

دلیل اشاره به مباحث عرفانی:

علت اشاره کوتاه به مباحث مذکور این است که ما انسان و آنچه در حول او می گذرد را از ریشه بررسی کنیم تا به شاخه نرسیم و نه بالعکس. این که چه می شود بر موجودی با این عظمت و پیچیدگی اتفاقاتی رخ می دهد که او را درچالش های بزرگی قرار می دهد و این اتفاقات را چه باید بنامیم؟

پناهگاه دین و اعتقادات:

در این رهگذر کسانی از کنار آنچه بر ایشان می گذرد با طعأنینه و استواری حرکت می کند که به نوعی انسان معتقد تلقی می شوند. یعنی معتقدین مخصوصاً آنان که به دین و قوانین الهی متمسّک و پیوسته اند، ناملایمات و فشارهای دنیا در اشکال مختلف روی ایشان تأثیر نداشته بلکه ایشان را قوی و محکم تر می نماید. به گفته حکما: انسان به اعتقاد زنده است. در سایه اعتقاد به دین انسان موحد ومعتقد خود را همیشه در معرض امتحانات الهی می بیند و لحظه ای از این موضوع غافل نمی شود. زیرا می داند امتحانات و بلایا به عنوان سنت پرودگار محسوب می شوند و طبیعی است که این چنین باشد.

اگر قرار بود صرف ادعا تنها به زبان کسی را معتقد و مؤمن نامید، دیگر همه خود را از این گونه معرفی کردند.

«هر نفسی طعم مرگ را می چشد و شما را در بدیها و خوبی ها آزمایش می کنیم و سرانجام به سوی ما باز گردانده می شوید.»

...

لینک کمکی