پاورپوینت رابطه فرهنگ و شخصیت

دانلود پاورپوینت با موضوع رابطه فرهنگ و شخصیت، در قالب ppt و در 18 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: مقدمه تأثیر فرهنگ بر شخصیت انواع فرهنگ وشخصیت فرهنگ فلسفی فرهنگ پهلوانی فرهنگ جمع گرا فرهنگ فردگرا تفاوت فرهنگ فرد گرا و جمع گرا شخصیت اساسی و شخصیت پایه چیست انطباق فرهنگی چیست نتیجه گیری منابع قسمتی از متن پاورپوینت: شخصیت از موضوعاتی است که رابطه آن...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت با موضوع رابطه فرهنگ و شخصیت،

در قالب ppt و در 18 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

تأثیر فرهنگ بر شخصیت

انواع فرهنگ وشخصیت

فرهنگ فلسفی

فرهنگ پهلوانی

فرهنگ جمع گرا

فرهنگ فردگرا

تفاوت فرهنگ فرد گرا و جمع گرا

شخصیت اساسی و شخصیت پایه چیست

انطباق فرهنگی چیست

نتیجه گیری

منابع

قسمتی از متن پاورپوینت:

شخصیت از موضوعاتی است که رابطه آن با فرهنگ مورد توجه بسیاری از اندیشمندان علوم اجتماعی قرار گرفته است انسان شناسان آمریکایی، با تأثیرپذیری از محیط اجتماعی خویش، فرهنگ را مترادف با شخصیت آورده اند و مکاتبی با نامهای «فرهنگ و شخصیت» یا «شخصیت اساسی» بنیاد نهاده اند.

بنابر یک برداشت نادرست همگانی برخی از اعضای جامعه فرهنگ دارند و برخی بی فرهنگ هستند و باز بنابر یک برداشت نادرست همگانی دیگر برخی افراد شخصیت دارند و برخی بی شخصیت هستند. اما دیدگاه علمی، همه افراد را هم دارای فرهنگ و هم دارای شخصیت می داند. در تعریفی از فرهنگ گفته می شود که:

فرهنگ عبارت است از مجموعه ویژگیهای رفتاری و عقیدتی اکتسابی اعضای یک جامعه خاص. و در تعریفی از شخصیت گفته می شود که شخصیت عبارت است از مجموع ویژگیهای رفتاری و روانی هر یک از افراد شاید به جرأت بتوان گفت که فرهنگ در علوم جامعه شناسی به همان اندازه مهم و قابل بحث است که شخصیت در علوم روانشناسی.

فرهنگ، روش های پرورش کودک، نظارت اجتماعی، اخلاقیات، آداب و رسوم، مناسک، اسطوره ها، افسانه ها و روشهای تفکر و زندگی را مشخص می کند که همه این ها بر شخصیت مؤثرند. فرهنگ مشخص کننده استانداردهای رفتار هنجارمند در هر جامعه است و آن چه در یک فرهنگ شخصت بهنجار نامیده می شود ممکن است در فرهنگ دیگر ناهنجار تلقی شود. بدین ترتیب می توان گفت که فرهنگ مشخص کننده شخصیت است...

توضیحات:

این فایل شامل پاورپوینتی با موضوع رابطه فرهنگ و شخصیت می باشد که در حجم 18 اسلاید، همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند به عنوان ارائه کلاسی مورد استفاده قرار گیرد.

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن، کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت شده و به راحتی و به دلخواه می توان قالب آن را تغییر داد.

لینک کمکی