پاورپوینت شبانی حضرت محمد (ص)

دانلود پاورپوینت با موضوع شبانی حضرت محمد (ص)، در قالب pptx و در 27 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: مقدمه شبانی و دامداری شبانی و اجیری برای دیگران شبانی و رسالت حدیث محمد صلی الله علیه وآله اجیر قریش!! پی نوشت ها مقدمه پاورپوینت: شبانی و دامداری از روزگاران کهن از جمله اشتغالات و حرفه های رایج جامعه بشری به ویژه...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت با موضوع شبانی حضرت محمد (ص)،

در قالب pptx و در 27 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

شبانی و دامداری

شبانی و اجیری برای دیگران

شبانی و رسالت

حدیث

محمد صلی الله علیه وآله اجیر قریش!!

پی نوشت ها

مقدمه پاورپوینت:

شبانی و دامداری از روزگاران کهن از جمله اشتغالات و حرفه های رایج جامعه بشری به ویژه در اجتماعات بدوی و روستایی بوده است. هر خانواده به طور طبیعی تعدادی، هر چند اندک، دام (گوسفند، گاو، شتر و غیره) با مقاصد اقتصادی و معیشتی نگاهداری می کرده و معمولاً نوجوانان و جوانان، آن ها را به چراگاه و مراتع می برده و شبانگاه به روستا بر می گردانده اند و حتی گاهی به سبب زیادی دام و فقدان نیروی انسانی کافی در درون خانواده، فرد و یا افرادی را به اجیری و مزدوری می گرفته اند و آنان در برابر دریافت دستمزد دامداری و شبانی می کرده و از گاو و گوسفند و شتر، مراقبت می کرده اند.

یکی از موضوعاتی که ناقلان اخبار و سیره نویسان، درباره زندگانی رسول اکرم صلی الله علیه و آله بدان پرداخته و سخنان نسبتاً فراوان در آن باره گفته و احیاناً در این زمینه از حدود ادب خارج شده اند، موضوع چوپانی و شبانی آن حضرت در دوره نوجوانی و جوانی و پیش از بعثت است. از آن احادیث چنان بر می آید که نقالان و قصه پردازان از این موضوع، اصلی کلی ساخته و پرداخته اند که بنابر آن، گویا، همه پیامبران و رسولان حق تعالی باید دوره ای از عمر خویش را به شبانی بگذرانند تا برای تصدی امر خطیر رسالت شایستگی یابند!

ما در این پاورپوینت، موضوع شبانی پیامبران را در چهار عنوان بررسی می کنیم: 1-اصل شبانی و دامداری به عنوان وسیله امرار معاش و زندگانی.2-اجیر شدن برای دیگری به همین هدف و مقصد.3-چوپانی پیامبران به طور عام و پیامبر اکرم صلوات الله علیه و علیهم اجمعین به طور خاص، برای تمرین و یادگیری مسؤولیت پیامبری و تحصیل برخی کمالات روحی و نفسانی.4-شبانی پیامبر اکرم برای مکیان و اجیر شدن او برای قریش به قصد تأمین معاش و گذران زندگی.

لینک کمکی