تحقیق بررسی و تحلیل عملیات روانی علیه جوانان کشور

دانلود تحقیق با موضوع بررسی و تحلیل عملیات روانی علیه جوانان کشور، در قالب word و در 228 صفحه، قابل ویرایش، شامل: فصل اول: کلیات تحقیق فصل دوم: مبانی نظری تحقیق فصل سوم: ارائه و تحلیل داده های جمع آوری شده از رسانه های بیگانه فصل چهارم: تعیین فرصت ها، تهدیدها، نقاط قوت، نقاط ضعف...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود تحقیق با موضوع بررسی و تحلیل عملیات روانی علیه جوانان کشور،

در قالب word و در 228 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

فصل اول: کلیات تحقیق

فصل دوم: مبانی نظری تحقیق

فصل سوم: ارائه و تحلیل داده های جمع آوری شده از رسانه های بیگانه

فصل چهارم: تعیین فرصت ها، تهدیدها، نقاط قوت، نقاط ضعف و ارائه راهبردهای مقابله با عملیات روانی

منابع

پیوست ها

مقدمه تحقیق:

در تمامی جوامع بشری، جوانان از سرمایه های اصلی و کارآمد کشور به حساب آمده و به عنوان آینده سازان جامعه همواره مورد توجه مسئولان و سردمداران بوده اند. در کشور عزیز اسلامی ایران نیز، جوانان برمند اسلام چه در صحنه انقلاب و چه در صحنه های حماسه آفرین 8 سال دفاع مقدس نقش به سزائی را ایفاء نموده و همانند جوانان صدر اسلام، یاری کننده رسول مکرم اسلام بوده و بنای حکومت نبوی را با تلاش و توان جوانی خویش به ثمر رسانده و همواره در کنار حضرات معصومین ثمره وجودی اسلام را حفظ کرده اند و هم اکنون نیز با ندای لبیک خویش به مقام عظمای ولایت، سردمدار بر افراشتن پرچم اقتدار اسلام ناب محمدی در عرصه سیاست جهانی می باشند و اقتدار نظام اسلامی را حافظ بوده و خواهند بود.

در واقع، عملیات روانی که مفهوم اصلی این تحقیق است، از مفاهیمی است که تا به حال تعاریف متعدد و گوناگونی براساس شرایط استفاده از آن ارائه شده است. صلاح نصر از نویسندگان مصری در تعریف عملیات روانی می گوید: عملیات روانی همان جنگ کلمه و عقیده است، خواه به صورت مخفی، آشکار، شفاهی و یا کتبی باشد. اساساً سلاحی است که به انسان و عقل او توجه دارد و هرگاه امکان برقراری ارتباط عاطفی با مخاطب را داشته باشد می تواند به اعماق او نفوذ کند.

با قدری تامل در حجم برنامه های منتشر شده توسط رسانه های بیگانه که با توجه به محتوای برنامه ها، سابقه و دست اندرکاران آن ها، هیچ کدام دوست و حامی منافع ملت ایران محسوب نمی شوند، می توان به ادراکی از علت این موضوع رسید. رسانه های بیگانه درتلاش مذبوحانه برای سیاه جلوه دادن ایران اسلامی و ناامید کردن جوانان از شرایط موجود و آینده روشن می باشند.

هر چند در عدم درستی این رسانه ها و سرمایه گذاران و هسته های اصلی آن ها با ایران اسلامی شکی نیست، اما به نظر می رسد که نمایاندن مطامع و منافعی که این دستگاه ها خبر پراکنی در پی آن هستند و نیز اثبات اهداف مزدورانه آن ها، چندان سهل و آسان نیست.

لینک کمکی